İçeriğe geç

Youtube 4000 saat izlenme yeni yılda yenileniyor mu?

Youtube 4000 saat izlenme yemi yılda yenileniyor mu? Sorusu Youtube’dan para kazanmak isteyenler fakat Youtube 4000 saati tamamlayamayanların aklına takılan, sıkça merak edilen bir sorudur.

Youtube 1000 abone şartı ve 4000 izlenme şartını tamamladığınız zaman, Adsense hesabınızı bağlayıp, Youtube hesabınızdan reklamlar ile para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

Youtube 4000 izlenme saati yeni yılda sıfırlanır mı?

4000 izlenme saati yeni yılda sıfırlanmaz. Yüklediğiniz videolar, son 12 ay izlenmenin saatini baz alarak hesaplama yapılır. Örnek vermek gerekirse Şubat ayında izlenen bir videonuzun/videolarınızın saati, öbür şubat ayında hangi güne denk geliyorsa o gün sıfırlanır.

Daha detaylı bilgi vermek gerekirse; Yüklediğiniz videolarınız, son 12 ayı baz alır dedik. Misal verelim, geçtiğimiz aralık ayında, videonuz 2 saat izlendi diyelim. Ardından diğer aylar 50 saat izlendiniz. Toplamda 52 saat izlendiniz. Bulunduğunuz aralık ayında 2 saatiniz silinir ve 50 saat olarak izlenmiş görünürsünüz.

Hangi aylarda ne kadar saat izlendiyseniz, 12 ay geçince o saatleriniz silinir. İzlendiğiniz aylarda ki izlendiğiniz saatler, 12 ay sonrası silinir.

Kısaca yeni yılda 4000 izlenme saatleriniz silinmez. Ay ve gün hesaplaması yapılarak izlenme sayısı hesabınızdan düşer.

Youtube İzlenme Saatini Nasıl Arttırabilirim?

Youtube izlenme saatini, reklam vererek ve daha çok içerik üreterek arttırabilirsiniz. Daha çok izlenmek için reklam vermek size bir seçenek olabilir. Reklam vermek istiyorsanız eğer bir Ads hesabı oluşturmalısınız ve bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmalısınız. Böylelikle videolarınız başka videolarda reklam olarak gözükür, izleyicilerin tıklayıp izleme olasılığı artar. Ayrıca kanalınıza yoğunlaşmak, daha fazla içerik üretmek, videolarınızın sık izlenmesi ve 4000 saatin daha hızlı dolması demek. Düzenli video atmanız youtube algoritmasında olumlu bir izlenim oluşturarak, izleyicilere de öneri olarak gözükür. Videolarınızda ilgi çekici, gündemde olan içerikleri üretmek de izleyicilerin kanalınıza gelmesine olanak tanır.

Ayrıca videolarınıza, kullanıcılar tarafından ulaşılmasını istiyorsanız, doğru etiketleri seçip yazmanız gereklidir. Kullanıcılar arama kısmında videonuz ile ilgili bir arama yapacaklarında, yazacakları şeyleri göz önünde bulundurup etiketi öyle düzenlemelisiniz ki karşılarına sizin videonuz çıksın. Çıkan videolar arasında sizin videonuzu seçmeleri için bir sebep olmalı. Bunun için dikkat çekici bir kapak fotoğrafı ve başlık oluşturmalısınız.

“Youtube 4000 saat izlenme yeni yılda yenileniyor mu?” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın