İçeriğe geç

Nasıl Hızlı Bir Şekilde Kilo Verilir? Hızlı Zayıflamak

Fazla kilo günümüzde çoğu kişinin ortak sorunlarından biri. Hareketsiz yaşam, hızlı ve düzensiz beslenme, hastalıklar, üzüntü ve stres gibi durumlar kilo düzenini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Fazla kilo aynı zamanda, sağlık sorunlarını oluşturmakla birlikte bireyin kendine karşı özgüvenini yitirmesine neden olabilmektedir.

Çok hızlı alınan kilolar, çok hızlı bir şekilde verilmek istenebilmektedir. Herhangi bir sebep ile insanlar; ” Nasıl hızlı bir şekilde zayıflarım? Hızlı kilo vermek” sorusunu araştırıyorlar. Bu sorunun cevabını bu yazımızda derledik. Eğer okumadıysanız, Diyeti Başarısız Yapan 5 Hata adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

HIZLI ZAYIFLAMAK

hızlı zayıflamak hızlı kilo vermek

Stresi Hayatınızdan Çıkartın

Bazı insanlar stres ile yemeden içmeden kesilebiliyorlar. Bazı kişiler ise stresin ve üzüntünün getirdiği duygu boşluğu ile kendini yemeğe verebiliyor. İki durumda sağlıksız olduğu için, kişi çabucak kilo almaya eğilimli oluyor. Stres hayatınızdan çıktığı anda daha hızlı kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz. Sürekli kilo vermeye çalışıp pes edip, mutsuz olmak sizi daha çok yemeye teşvik eder bu hataya düşmemelisiniz. Hızlı zayıflamak için mutlaka stresi hayatınızdan çıkartın.

Beslenme Düzeninizi Değiştirin

Tek tip beslenme yöntemi, sabahları kahvaltıyı hızlı ve aperatif yöntemlerle geçiştirmek, ara öğünlerde abur cubur tüketmek gibi durumlar hem sağlıksız hem de çok çabuk kilo almaya sebep olabiliyor. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermeyi kafanıza koymuş iseniz, beslenme düzeninizi mutlaka değiştirmelisiniz.

Daha Fazla Hareket Edin

Teknolojinin gelişmesi ile artık bir çok işi elektronik aletler üstlenmeye başladı. İnsanlar, pandemi yüzünden evin temel ihtiyaçlarını bile dışarı çıkmadan telefon ile sipariş vermeye başladı. Bu durum ise hareketsiz yaşamı beraberinde getirerek, kilo vermeyi zorlaştırdı. Hızlı kilo vermenin temel şartlarından biri hareket etmek. Çöp atma bahanesiyle yürüyüşlere çıkılabilir, işten eve giderken bir kaç durak erken inip yürünebilir. Hareket etmek, metabolizmaya her zaman katkı sağlar unutmayın.

Kalori Hesabı Yapın

Yediğiniz ve içtiğiniz ürünlerin üzerinde bulunan kalori tablosuna mutlaka bakın. Kalori hesabı için bir not defteri oluşturabilirsiniz. Gün içerisinde ne kadar kalori aldığınızı bilmek sizi daha bilinçli yapacak ve hızlı kilo verme sürecinde size destek olacaktır.

Sürekli Tartılmayın

Kilo verme sürecinde, ilk zamanlar tartıldığınızda vücutta belirli bir su kaybından dolayı kaybedilen 1-2 kg sizi mutlu edebilir. Fakat her gün tartılmak, size doğru sonuçlar vermeyebilir. Bu durum da motivasyon olarak düşüş yaşatabilir. Bu durumun oluşmaması için belirli zamanlar içerisinde vücut su toplayabilmekte olduğu bilinmelidir. Buna bağlı olarak, kişi tartıda olacak değişimlerin farkında olmalı sürekli tartılmamalıdır.

Yağ Yakıcı Yiyecekler Tüketin

Yağ yakıcı yiyecekler tüketmek, kilo vermenize hızlı bir şekilde katkı sağlar. Bu sayede metabolizmanızı hızlandırarak, daha fit ve yağsız bir görünüme sahip olabilirsiniz. Avokado, kuruyemiş, et ürünleri, balık ürünleri, yeşil sebzeler ve daha bir çok yiyecekte metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı özellik bulunmaktadır. Hızlı zayıflamak için mutlaka yağ yakıcı yiyecekler tüketin.

Metabolizmanızı Hızlandırın, Bol Bol Su Tüketin

Su, vücudun temelidir. Temeli sağlam tutmak için suyu yeterince tüketmek önemlidir. Su içmek, metabolizmayı hızlandırır ekstradan kalori yakmaya katkı sağlar. Ayrıca tok tutma hissi vererek daha az yemenize yardımcı olur. Hızlı zayıflamak için, mutlaka günde 2-2.5(yaklaşık değer) litre su içmelisiniz. Eğer okumadıysanız Su İçmenin Vücudumuzdaki Önemi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın