İçeriğe geç

Xiaomi Note 9 Pro Kapanma Sorunu Çözümü

xiaomi donma kapanma

Günümüzde önemli teknolojik yenilikleri ile karşımıza çıkan xiaomi yaptığı telefonlar ile bir çok kişinin kalbini fethediyor. Bir çok kişinin bütçesine uygun bu telefonlar, yüksek megapiksel çözünürlükte olan kameraları ile çoğumuzun tercih sebebi oluyor. Kim istemez ki instagram’a şöyle fiyakalı bir resim atayım ya da en güzel manzarayı ben çekeyim? 🙂 Peki ya bilmediğimiz hiç bir yerde çözümünü bulamadığımız sorunları? Bunları hiç düşündünüz mü yada karşılaştınız mı?

      Xiaomi telefonları alırken bilmediğimiz bazı kronik sorunları ile elbette karşılaşabiliyoruz. Xiaomi telefonunun redmi note 9 pro modelinde, şimdilerde kronik bir hal almış donma ve kapanma sorunu ile karşılaşıyoruz. Bu sorunun konumla ilgili olduğunu biliyor muydunuz? Konum açıkken uygulamalara girildiğinde oluşan bu sorun neden bu telefonu aldığımızı sorgulatıyor kendimize. Oyun oynarken, Videolu canlı derslere girerken, Kuryeye wp’tan adres bildirirken, fotoğraf çekerken, yürüyüş uygulaması kullanırken vb. gibi her alanda kullanılan konumun, telefonda oluşan donma ve kapanma sebebi ile kullanılamaması bizden eksi puan alıyor demek. 

      Bu yazımızda xiaomi telefonun redmi note 9 pro markasında oluşan kronik sorunun çözümünden bahsettik. Xiaomi redmi telefonların bazılarında da benzer sorunlar oluşabilmektedir.

Xiaomi’nin bazı farklı modellerinde de benzer sorunlar mevcut. Eğer sizde xiaomi redmi note 9 donma ve kapanma gibi benzer sorunları yaşıyorsanız bu videoyu izlemenizde fayda var.

Xiaomi redmi note 9 pro telefonlarının çoğunda oluşan bu kronik bir sorun, konum açıkken donma ve kapanma olması. Konum kapalı olduğunda telefonda donma ve kapanma sorunları oluşmuyor. Fakat bu geçici bir çözüm olduğu için ve konumun kullanılamaması dezavantaj olduğundan dolayı, konumun kapatılması iyi bir yöntem olmuyor. Asıl sorunun kaynağı ise kullanılan ağ türü. Xiaomi shutdown problem.

Xiaomi telefonunuzda donma ve kapanma sorununu yaşamak istemiyorsanız aşağıda yazılan aşamaları yapmanız gerekiyor.

Donma kapanma sorununun çözümü için, telefonunuzun ayarlar bölümü -> sim kartlar & mobil ağlar -> sim kart -> tercih edilen ağ türü -> 3G öncelikli 

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatırsanız bir daha donma ve kapanma sorunu ile karşılaşmayacaksınız.

Farklı yazıları incelemek için Anasayfa‘ya göz atın.

“Xiaomi Note 9 Pro Kapanma Sorunu Çözümü” hakkında 2 yorum

Bir Cevap Yazın