İçeriğe geç

Liposuction yağ aldırma fiyatları 2022

Liposuction Fiyatları 2022

Yaz ayları geliyor ve kişiler veremediği kilolarından vücudunda bulunan inatçı yağlarından dolayı liposuction yöntemine başvuruyor. Genelde zayıf ama belirli bölgelerinde yağ toplanan kişiler bu töntemi sıklıkla tercih ediyor.

liposakşın

Liposakşın Nedir? Liposuction Nedir?

Liposuction, bölgesel yağlanmalarda kullanılan yağ vakumlama yöntemidir. Bu işlem özel makinelerle, vücudun yağ alınmak istenen bölgesine ufak bir delik açarak o bölgede bulunan yağları vakumlama işlemi yapılır.

Liposuction Yağ Aldırma

Liposuction, vücudun belirli bölgelerinde bulunan inatçı yağların, vakumla alınma yöntemidir. Spor ile yok edilemeyen genetik faktörlerden kaynaklı, vücutta bazı bölgelerde oluşan yağları aldırmak için kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde revaçta olan bu yöntem ünlüler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Genelde bir ameliyatta kişiden en fazla 4-5 kilo yağ alınabilmektedir.

liposuction fiyatları

Liposuction Zor Bir Ameliyat mı?

Liposuction ameliyatı, yağ alınacak bölge tarafından küçük delikler açılıp o bölgeye vakum cihazının ucunu sokarak yapılan bir işlemdir. Ameliyat esnasında kişi uyutulduğu için acı ve ağrı hissetmez. Ameliyat sonrasında ise vakumun yapıldığı yerlerde ağrı ve morluklar gözlenebilir. Bu durum doğaldır.

Ameliyat oldukça basit bir ameliyattır. Yaklaşık 2-3 saat içerisinde liposuction işlemi tamamlanır ve hasta aynı gün taburcu edilip günlük yaşamına dönebilir. Fakat liposuction yapılan bölgede gerilmeler ve ağrı oluşabilmektedir. Bu sebeple bir kaç gün istirahat edilmesi önerilir.

liposuction

Liposuction Olmak İsteyen Her Kişi Olabilir mi?

Kişinin çok aşırı kilolu olmaması gereklidir. Kilolu kişilerde ameliyat riskli olabileceği için genelde vücut kitle indeksi uygun kişilere liposuction yapılır.

Doktor ön muayeneyi yaptıktan sonra eğer liposuction ameliyatı olmanıza engel bir durum yok ise ve doktor sizin bu ameliyata uygun görürse isteyen herkes liposuction olabilmektedir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları, devlet hastenesi ve özel hastanelere göre farklılık gösterebilmektedir. Devlet hastanelerinde bir bölge 2.000-4.000 TL arasında değişirken, özel hastanelerde ise 5.000-8.000 TL arasında olabilmektedir. Bu fiyatlar ortalama fiyatlardır. Hastanelere göre, daha az veya daha fazla ücret olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın