İçeriğe geç

Huzurevini ziyarete giderken ne götürülür

Huzurevleri zaman zaman gidilip ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Orada bulunan yaşlılar bazen yeni yüzler görmek, ziyaret edilmek isterler. Huzurevleri, zamanla ekonomik şartlardan, ailede bakımını üstlenecek bir kişinin olmamasından veya herhangi çeşitli sebeplerden dolayı belirli bir yaşa gelmiş insanların tercih ettiği, tercih etmek zorunda bırakıldığı, barındığı yerlerden biridir. Orada bulunan yaşlıları mutlu etmek, yaşadıklarını hissettirmek için onları ziyaret etmek oldukça önemli, mutluluk verici bir bağdır.

Orada bulunan her yaşlının farklı bir kederi, farklı bir neşesi, farklı bir hikayesi vardır. Onlarla dertleşmek, onların insan olduğunu hissettirmek hem size iyi gelecek hem onlara iyi gelecektir. Oraya giderken eliniz boş gitseniz dahi onlar sizi gördüğüne çok mutlu olacaklardır.

huzurevine giderken

Huzurevlerine gitmeye karar veren kişiler genellikle elleri boş gitmek istemez ve bir hediye arayışı içerisine girerler. Genellikle bütçesi kısıtlı kişiler ve herkese eşit şekilde hediye dağıtmak isteyen kişiler hem bütçeye uygun hem de mutluluk verici bir hediye arayışı içerisine girerler. Huzurevine giderken ne götürülür? sorusunun cevabı bu yazımızda.

Huzurevinde bulunan kişilere ne hediye alınır?

Huzurevlerinde bulunan kişileri ziyaret etmeye giderken çoğu kişinin kafasını kurcalayan soru, “giderken ne götürmeliyim?” Orada bulunan yaşlılar sizin geldiğinize bile o kadar mutlu olurlar ki sizin onlara gidişiniz bir hediyedir aslında. Fakat siz bir hediye almak istiyorsunuz ve bütçeniz oradaki herkese yetecek bir hediye olsun istiyorsunuz. Öncelik olarak aklınıza yiyecek içecek geliyor muhtemelen ve burada bulunan yaşlıların hastalıklarını düşündüğünüzde bu fikir hiçte cazip gelmiyor.

Şeker, tansiyon kolesterol vs. gibi hastalıkları olan pek çok yaşlı olabilir ve herkese uygun bir yiyecek seçimi biraz zor olabilir.

Huzurevine giderken lokum götürmek, akla ilk gelen seçenekler arasında olabilir fakat orada bulunan hastalığı olan kişiler için yenmemesi gereken bir yiyecekte olabilir. Bunları düşünerek, giderken hediye olarak ne alacağınıza karar vermelisiniz.

Peki huzurevine gitmeye karar verdiniz ve ne alacağınıza karar veremiyorsunuz o zaman aşağıda bulunan örneklere göz atın.

huzurevine giderken ne götürülür

Huzurevine Giderken Alınabilecek Hediyeler

 • Hurma (Şeker hastaları da tüketebilir)
 • Küçük defter, kalem (Bir şeyler karalayıp mutlu olabilirler)
 • Meyve
 • Lokum
 • Çiçek
 • Kitap, Gazete, Dergi vb.
 • Radyo
 • Çorap, baston, gözlük gibi ihtiyaçlar
 • Ayna, tarak gibi bakım ürünleri
 • Hobi malzemeleri, takı malzemeleri (boncuk, ip gibi)
 • Ufak egzersiz aletleri (el yayı, yumuşak egzersiz bandı)
 • Puzzle veya zeka oyuncakları

Huzurevine giderken, orada bulunan yaşlılara el uğraşları ile ilgili bir şeyler almak, onlar açısından keyifli ve zaman geçirici bir aktivite olabilir. Ayrıca belirli bir yaştan sonra unutkanlık ve bunama gibi sorunlar oluşmaya başladığı için onlara matematiksel, koordinasyon geliştirici oyuncak, zeka geliştirici ürünler almak onlar açısından faydalı olabilecektir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Faydalı bulduysanız veya ekleme yapmak istediğiniz bir şeyler olursa mutlaka yorum kısmına yazınız. Daha fazla yazı okumak için Yaşam adlı kategoriye göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın