İçeriğe geç

Google Arts & Culture ile Keşfedin

Google Arts & Culture ile keşfedin. Oyun oynamak, sanal dünyada gezmek hem çok eğlenceli hem de masrafsız. Google’ın yapmış olduğu Google Arts & culture uygulaması sayesinde çeşitli ünlü tabloları keşfederken onları bir bir oyuna dönüştürüp, keyifli bir şekilde vakit geçirmenize olanak tanıyor. Bu uygulama içerisinde birden fazla kategoriler bulunuyor. Oyunlar, müzeler, kültür bilgileri, tablolar, yemek tarifleri ve daha bir çok bilgiyi barındıran Google Arts & Culture bize dünyanın her yerinden öğrenim sağlıyor.

Google Arts & Culture Nedir?

Goggle Arts & Culture , türkçe karşılığı Sanat ve Kültür’dür. Google’ın yapmış olduğu sanat ve kültür uygulamasının amacı ise gidip göremediğimiz yerleri keşfetmek, internete açık müzeleri kolayca gezebilmek, sanat eserlerini keşfedebilmek ve bunlarla bağlantılı olarak eğlenceli oyunlar oynayabilmek. Uygulamada geçmişten günümüze dünyaca ünlü sanat eserlerini keşfedebilirken, genel kültürümüzü geliştirebilme fırsatı sunulmuş. Teknolojinin ilerlemesi ile bir müzeye gitmeden tabiri caiz ise müze sizin ayağınıza geliyor. Sanat ve tasarımların buluştuğu bu internet ortamı uygulamasında eğlenceli bir şekilde vakit geçirebiliyoruz.

Google Sanat ve Kültür Bize ne olanakları sunuyor?
 • Dünyanın her yerinden sanatçıları keşfedebilme imkanı sunuyor.
 • 360 derece müze, sanat eserleri, mağaralarda gezinme imkanı sağıyor.
 • Geçmişten günümüze eşyaların ne hallerden ne hallere dönüştüğünü resimli bir şekilde gösterme olanağı sağlıyor.
 • Uygulama içerisinde size resimli sorular sorarak genel kültürünüzü geliştirmenize yardımcı oluyor.
 • 3D olarak görsel imkanı sunarak hayvanları, nesneleri, yerleri keşfedip yeni bilgiler öğrenmemizi sağlıyor.
 • Dünya üzerinde bulunan ülkelerin kültürleri hakkında bilgi vererek kültürleri tanıma fırsatı veriyor.

Ve daha fazlası

Google Arts & Culture farklı kategorilerden oluşmaktadır. Tarihi olaylar, sanatçılar, sanat akımları, yerler, tarihi kişiler ve malzemeler gibi ve daha fazla kategoride bilgi vermektedir. İçerisinde kültür gezileri, maceralar, ruhani yolculuklar, teknoloji geziler gibi aklınıza gelmeyecek sayısız derecede bilgiler yer almaktadır.

Ülkelerin Yemek Kültürlerini Öğrenmek

Daha önce hiç Çin’e gitmemiş olabilirsiniz, bu uygulama sayesinde hangi yemeklerin orada meşhur olduğunu, yemeklerin nasıl bir tarihe dayandığını, nasıl yapıldığını öğrenmek sizin için kolay ve zevkli olacaktır. Farklı kültürler öğrenmek, özellikle yemek kültürlerini tanımak insanları her zaman cezbeder. 🙂

Uygulama aslında öyle bir uygulama ki keşfettikçe, merak edilen bir şeye tıkladıkça içinden bambaşka farklı bir dünya çıkıyor gibi. Bir sürü 3D video, müzik, resim, yemek, el sanatları.. sayılamayacak bir çok yararlı bilgi.

Ülkelerin yaratıcı kostümleri, süs eşyaları, oyunları müzikleri ile eğlenceli vakit geçirmek için uygulamaya göz atın.

Etrafımda Seçeneği ile Etrafınızda bulunan Müzeleri ve Sergileri Keşfedin

Size yakın veya uzak bir sergiyi, müzeyi keşfetmenin bu kadar kolay olması sizce de müthiş değil mi? Gitmeye vaktiniz yok ama internet üzerinden iki dakika içerisinde istediğiniz müzeyi gezebilme imkanı sunan Google Arts & Culture ile vaktimizin olduğu zaman, saat farketmeksizin, müze açılış saatlerini beklemeye gerek kalmadan müzeyi gezebiliyoruz. Çevrimiçi serginin yanı sıra fiziksel olarak gitmek istediğiniz zaman, Google Arts & Culture müzenin ve serginin konum bilgilerini, site adresini sizlerle paylaşıyor.

Google müzeler

Favorilerinizi Kaydedin Galeri Oluşturun

Beğendiğiniz eserleri favorilere eklemeye olanak sağlayan Google Arts & Culture ile kendinize ait bir galeri oluşturabilirsiniz. Böylelikle sevdiğiniz sanatçıları, beğendiğiniz nesneleri ve konuları da ayrı kategorilerde görüp gruplandırabilirsiniz.

goggle arts & culture gallery

Sanatla ve Kültürle Alakalı Oyunlar Oynayın

Sanırım sanat ve kültürleri öğrenmenin, en eğlenceli yolu oyun olmalı. Çocuktan yaşlısına herkesin eğlenerek öğrenebileceği oyunlar, görsel ve işitsel hafızayı bir arada kullandığı için daha akılda kalıcı oluyor. Öğrenirken eğlenceli olması ise bizim öğrenme istediğimizi daha fazla tetikliyor.

Google Arts & Culture Games ile puzzle yapabilir, müzikle boyama yapabilir, sanat filtrelerini yüzünüzde görebilir, evcil hayvanlarınızın fotoğraflarına benzer sanat resimlerini aratabilirsiniz.

Google sanat ve kültür oyunları

HANGİ OYUNLAR VAR? TÜRKÇE Mİ?

Google kültür ve sanat oyunları türkçe değil fakat türkçe çeviri yapabilme imkanınız var. Google size çeviri imkanı sunuyor zaten çoğu oyun bir dil öğrenimi gerektirmeden oynanabiliyor. Kültürel kelime bulmacaları dışında çoğu oyun dil gerektirmeden oynanabiliyor.

 • Puzzle Bulmaca Partisi Oyunu
 • Sanat Boyama Kitabı
 • Görsel Bulmacalar
 • Tarihteki Kültürel Anıları Karşılaştırın (Önce ne vardı oyunu)
 • Opera ile Eğlenceli Şarkılar Yapın
 • Renklerin sesini duyun ve daha fazlası.

Çocuktan, yetişkine kadar 7’den 70’e herkese faydalı olan Google kültür ve sanat uygulamasında, gitmek istediğiniz yerler, görerek ve okuyarak yaşamış gibi hissedeceğiniz tarihi olaylar, Google ile deneyler sizleri bekliyor. Her geçen gün sürekli yenilenen bu harika uygulamayı telefonunuza indirerek veya web sitesinden mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın