İçeriğe geç

Getir Kurye Nasıl Olunur? Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir kurye olmak son zamanlarda motosiklet kullananlar için hem keyifli hem de maaşı dolgun bir meslek olduğu için ilgi görmektedir. Günümüzde kuryelik zor bir meslek olsa da motosiklet sürmeyi sevenler ve sevdiği işi keyifli hale getirmeye çalışanlar için alternatif bir meslektir.

Getir 81 ilde hizmet verdiği için bulunduğunuz şehirde iş başvurusu yapabilirsiniz. Peki Getir iş başvurusu nasıl yapılır? Getir kurye nasıl olunur?

Getir kuryelikte belirli bir kategori ve departmanlar bulunmaktadır. Depocu, motorlu kurye, esnaf kurye, kendi aracı ile çalışanlar ve şirket motoru ile çalışanlar gibi farklı statülerde çalışanları vardır. Eğer esnaf kurye olmak istiyorsanız, bir şirket hesabınızın olması veya şirket hesabı açmanız gereklidir.

getir kuryesi nasıl

Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir iş başvurusu, internet üzerinden yapılacağı gibi yüz yüze de yapılabilmektedir. İnternette farklı iş ilanları platformlarını takip ederek alım ihtiyacı olan yerlere internet üzerinden numara, cv bırakabilir veya orada bulunan numarayı arayabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede ki veya çalışmak istediğiniz yerdeki Getir depolarının konumunu biliyorsanız, gidip yüz yüze görüşmek daha doğru ve net bir başvuru olacaktır. Orada bulunan sorumlular eğer bir ihtiyaç varsa ve sizinle görüşmesi olumlu sonuçlanırsa sizi işe alabilmektedirler. Kurye alım ihtiyacı yok ise numaranızı alıp, ihtiyaç olduğunda sizi bilgilendirebilmektedirler.

Şunu da belirtmek gerekir ki Getir sayfasının kendine ait bir başvuru formu bulunmamaktadır.

Getir Kurye Başvurusu İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Getir Kurye başvurusu internet üzerinden, farklı iş bulma sitelerinden yapılabilir. Getir iş başvurusu yapmak için Kariyer.net, indeed.com , linkedin.com gibi iş bulma platformlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca sahibinden.com’a girerek orada iş ihtiyacına göre alım yapan yerlerin paylaşımlarını görebilir ve açıklamada bulunan şartlara göre başvuru yapabilirsiniz. Facebook üzerinden de kurye iş ilanları ile ilgili gruplara üye olabilir, yapılan paylaşımlara göre Getir Kurye iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Getir uygulamasında bulunan Getir İş bölümünden de Getir kurye iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Getir Çalışma Saatleri

Getir’in çalışma saatleri belirtilen bölgeye, esnaf kurye olup olmadığınıza, part-time çalışıp çalışmadığınıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

Esnaf Kurye günde 12 saat çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

Part time Getir kuryesi haftada 35 saat çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

Getir Kurye Olmak için Başvuru Şartları

 Getir kurye olmak için en az 18 yaşında olmak ve motosiklet sürmek için yeterli ehliyete sahip olmak gereklidir. Esnaf kuryelik için ise şirket hesabına sahip olmak gereklidir. Eğer şirket motoru ile çalışılmayacaksa kendi motorunuz olması da şarttır.

getir kuryesi olmak

Getir kuryesi ne kadar maaş alıyor?

Getir kuryeleri aylık ortalama 7-8 bin TL alabilmektedir. Tabi bu durum bölgelere ve bölgelerdeki yoğunluğa göre değişebilmektedir. Bölgelerde bulunan yoğunluğa göre paket başına alınan miktarda farklılık gösterebilmektedir. Getir saatlik ücret 2022 sorusunun cevabı ise bölgeye göre 14-35 TL arasında değişebilmektedir.

Daha fazla yazı için Anasayfa‘yı ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın