İçeriğe geç

E Harfi ile Başlayan Hayvanlar

E Harfi ile Başlayan Hayvanlar

Eşek

Atgiller ailesinden olan Eşek, e harfi ile başlayan hayvanlar denince ilk akla gelen isimlerden biridir. Gözlerinin güzel olmasıyla bilinen eşek, iltifatlarda da kullanılır 🙂

Eşek Arısı

Yaban arısının bir cinsi olan eşek arıları, sarı siyah çizgili renge sahiptirler ve oldukça iri yapıları vardır. Eğer, İsim şehir oynuyorsanız ve biri e ile başlayan hayvanlar kısmına eşek yazdıysa, sizde aklınıza bir şey gelmeyip eşek yazdıysanız hemen çaktırmadan yanına (eşek) arısı diye ekleyin puanınız kırılmasın 🙂 🙂

Elektrikli Yılan Balığı

Bıçak balığı türünden olan elektrikli yılan balığı, hem savunma hem avlanma amaçlı elektrik üretebiliyor. Ev tipi elektrikten 3-4 kat daha fazla elektrik üretebilen bu ilginç tür e harfi ile başlayan hayvanlar sırasında pek akla gelmiyor.

Eğrez Balığı

Eğrez balığı tatlı sularda yaşayan sazangiller ailesinden olan bir balık türüdür. E harfi ile başlayan hayvanlar arasında yine çok akla gelmeyen bir hayvan ismidir.

Ejder

Ejder diyince akla ejderha gelse de, bilinmesi gereken bir şey var ki o da ejderhalar bir hayvan değil efsanevi yaratıklardır. Hayvan olarak bahsedilen ejder ise kertenkele ailesinden gelen ve komodo ejderi, sakallı ejder gibi vb. türleri bulunan canlılardır. Bu canlıların genel ismi ejder olarak bilinmektedir.

Ekidne

Diğer bir ismi dikenli karıncayiyengiller olarak bilinmektedir. E harfi ile başlayan Ekidne hayvanının, kirpi gibi görünüşleri olmasına rağmen kirpi ile bir bağları yoktur. İkisi farklı türde hayvanlardır. E harfi ile başlayan bir hayvan yazmak istiyorsanız, ekidne bir örnektir.

Ebabil Kuşu

Kırlangıçlara çok benzeyen bu kuş türü kırlangıçlara göre daha geniş ve uzun kanat yapılarına sahiptir. İsim şehir oynarken ebabil kuşu pek aklımıza gelmesede, 10 puanı garantiletebilir 🙂

Elma Kurdu

Elmanın içinde minnacık diye elma kurdunu hayvandan saymazsak ayıp olmaz mı yani? 🙂 Elma kurdu da böcek sınıfına giren bir hayvandır.

E harfi ile başlayan hayvanları bildiğimiz kadarı ile sizlerle paylaştık. Eksik veya önerileriniz için yorum yazmayı unutmayınız! Teşekkürler. Daha fazla içerik için anasayfamızı ziyaret edin.

“E Harfi ile Başlayan Hayvanlar” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: En iyi 16 e harfi ile başlayan hayvan – nuthuy.com

Bir Cevap Yazın