E Harfi ile Başlayan Hayvanlar

E Harfi ile Başlayan Hayvanlar

Eşek

Atgiller ailesinden olan Eşek, e harfi ile başlayan hayvanlar denince ilk akla gelen isimlerden biridir.

Eşek Arısı

Yaban arısının bir cinsi olan eşek arıları, sarı siyah çizgili renge sahiptirler ve oldukça iri yapıları vardır. Eğer, İsim şehir oynuyorsanız ve biri e ile başlayan hayvanlar kısmına eşek yazdıysa, sizde aklınıza bir şey gelmeyip eşek yazdıysanız hemen çaktırmadan yanına (eşek) arısı diye ekleyin puanınız kırılmasın 🙂 🙂

Elektrikli Yılan Balığı

Bıçak balığı türünden olan elektrikli yılan balığı, hem savunma hem avlanma amaçlı elektrik üretebiliyor. Ev tipi elektrikten 3-4 kat daha fazla elektrik üretebilen bu ilginç tür e ile başlayan hayvanlar sırasında pek akla gelmiyor.

Eğrez Balığı

Eğrez balığı tatlı sularda yaşayan sazangiller ailesinden olan bir balık türüdür. E harfi ile başlayan hayvanlar arasında yine çok akla gelmeyen bir hayvan ismidir.

Ejder

Ejder diyince akla ejderha gelse de, bilinmesi gereken bir şey var ki o da ejderhalar bir hayvan değil efsanevi yaratıklardır. Hayvan olarak bahsedilen ejder ise kertenkele ailesinden gelen ve komodo ejderi, sakallı ejder gibi vb. türleri bulunan canlılardır. Bu canlıların genel ismi ejder olarak bilinmektedir.

Ekidne

Diğer bir ismi dikenli karıncayiyengiller olarak bilinmektedir. Kirpi gibi görünüşleri olmasına rağmen kirpi ile bir bağları yoktur. İkisi farklı türde hayvanlardır. E harfi ile başlayan hayvanlar’a Ekidne bir örnektir.

Ebabil Kuşu

Kırlangıçlara çok benzeyen bu kuş türü kırlangıçlara göre daha geniş ve uzun kanat yapılarına sahiptir.

Elma Kurdu

Elmanın içinde minnacık diye elma kurdunu hayvandan saymazsak ayıp olmaz mı yani? 🙂 Elma kurdu da böcek sınıfına giren bir hayvandır.

E harfi ile başlayan hayvanları bildiğimiz kadarı ile sizlerle paylaştık. Eksik veya önerileriniz için yorum yazmayı unutmayınız! Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın