İçeriğe geç

Doğal taşların özellikleri ve yaydığı garip enerjiler

Doğal taşlar, doğa da doğal yollar ile oluşan taşlardır. Bu taşların oluşumları çok uzun yılları alırken, doğa olayları ile kimyasal tepkimelerle günümüze kadar gelmiştir.

 Kristaller, mineraller ve doğal taşlar çok farklı bir titreşim hızına sahiptirler. Modern teknolojide bu özelliğinden dolayı hesap makineleri ve saat ekranlarında sıvı kristal kullanılır ve ayrıca telefonlarda, kredi kartlarında ve sim kartlarında, mikroskobik cerrahide ve lazerlerin çalışmasında yardımcı olarak kristaller kullanılmaktadır. Tüm bu kullanım alanları dışında kristaller, vücudun doğal ritminin bulunması ve enerji dengesinin düzenlenmesi için kullanılmaktadır. Bu işlemi yaparken doğal kristaller çakra noktalarına yerleştirilir ve çakra bölgelerinden yayılan düzensiz titreşim kristallerin yaydığı titreşim ile bağlantı kurar. Bu şekilde kristaller beyin aktivitelerini uyararak iyileştirici gücünüzü artırırken potansiyel enerjinizi geri kazandırır.

Yüz binlerce yıldır kristaller, doğal taşlar ve mineraller; fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal dengeyi iyileştirmek, geliştirmek amacıyla kullanıldı. Eskiler bir şekilde biliyor olmalılar. Doğal taşlar takı olarak vücuda takıldığında enerjileri, vücudun elektromanyetik alanıyla etkileşime girerek süptil enerji değişikliklerini meydana getirir.

Doğal taşların özellikleri ve yaydığı garip enerjiler

Ametist

Ametist sezginin ve maneviyatın taşıdır. Bu doğal taş iç huzur ve güç istikrarı verir. Bilinçli algıyı ve anlayışı geliştirerek sakinleştirici ve barışçıl duygular geliştirmenizi sağlar. Zihni rahatlatır, uykusuzluğu azaltır, dinlendirici bir uyku uyumanızı sağlar. Stresi azaltır, baş ağrılarını azaltır, hormon üretimine yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki organları temizler, solunum sistemi, morluk ve şişlikleri azaltır.

Akuamarin

Akuamarin taç çakrası ve göz çakrasına bağlı berraklık ve arınma taşıdır. Çözülmemiş olayları kapatmada kullanılır. Özellikle hassas insanlara iyi gelir. Kişiyi cesaretlendirerek korkularına iyi gelir ve iyilik hissi verir. Boğaz ağrısına iyi gelir. Karaciğer, böbrek, dalak, hipofiz ve tiroid bezlerini güçlendirir.

Sitrin

Sitrin tüm çakralar için iyidir fakat özellikle boğaz çakrasında faydalıdır. Mutluluk ve yüksek enerji veren bir taştır. Cesaret, umut ve sıcaklık verir. Güneş enerjisi ile özgüveni artırır. Kenini ifade etme ve yaratıcılığı artırır. Sitrin, güçlü bir temizleyici ve canlandırıcı etkiye sahiptir. Zihni ve ruhu uyandırır, bolluk ve bereketi hayatımıza çeker. Sindirim sistemi organlarına yardımcı olur. Beden için fiziksel, duygusal ve zihinsel detoks etkisi vardır.

Berrak Kuvars

Berrak Kuvars solar çakra için iyi bir doğal taştır. Zihinde ve vücudun tüm alanlarında çalışır. Enerjiyi güçlendirir ve iletir. Düşünce süreçlerini netleştirir. Meditasyon için mükemmel bir enerjisi vardır. Enerjileri daha yoğun bir şekilde bağlar, olumsuzlukları ortadan kaldırır ve ruhsal kılavuzunuza erişim sağlar. Düşünme ve farkındalıkta netlik sağlar.

Florit

Florit taşı tüm çakralar için iyidir. Her koşul için güçlü bir şifa taşıdır. Odaklanmaya, sezgiye ve anlayışa teşvik eder. Göz çakrası için iyi istikrarı ve özgür düşünceyi geliştirmeye yardımcı olur. Son derece koruyucu bir taştır. Negatif enerjiyi ve stresi uzaklaştırır. Vücudu temizler ve arındırır. Dişleri ve kemikleri güçlendirdiği söylenir. Aynı zamanda soğuk algınlığı ve nezle gibi yaygın hastalıklara karşı korur. Duygusal travmalara iyi gelir.

Aventurine

Aventurine taşı yaşama karşı olumlu ver rahat tavra teşvik eder. Bu doğal taş erkek ve kadın ilişkilerini dengeler, neşe verir, mutluluk ve duygusal dinginlik verir. Zihinsel ve duygusal bedeni arındırır. Sağlık, esenlik, şefkat ve empatiyi teşvik eder. Öfkeyi uyarır. Yaratıcı motivasyonu ve bağımsızlığı korur. Kalp çakrasında kemik ve kasların iyileşmesini uyarır. Baş ağrılarını ve migreni rahatlatır. Tansiyon ve kolesterolün düzenlenmesine, korku, kaygı ve stresi gidermeye yardımcı olur. Uyku bozukluğu, kalp rahatsızlığı ve iltihaplanmalara karşı korunmaya yardımcı olur.

Kırmızı Jasper

Kırmızı Jasper taşı dünya’yı temsil eder. Yaşamda istikrar ve dengeyi destekleyen bir topraklanma taşıdır. Cesareti ve dinamik enerjiyi geliştirir. Hayatınıza huzur ve bütünlük getirir. Nazikçe uyararak enerji sorunlarınızla yüzleşmenize yardımcı olur. Endişelerinizi giderir ve duygularınızı yatıştırır. Kan dolaşımını, sindirim ve üreme sistemlerini uyardığı düşünülür. Kırmızı Jasper özellikle kök çakranız için iyidir.

Labradorit

Labradorit göz ve taç çakralarına iyi gelir. Mistik ve koruyucu bir taştır. Zihin ve vücudun tüm alanlarında etkilidir. Enerjiyi artırır ve düşünce süreçlerini netleştirir. Meditasyon için çok uygun bir taştır. Enerjileri daha yoğun bir şekilde iletir ve yüksek benliğe bağlantı kurmanıza ve ruhsal amaçlar aramanıza izin verir. Auranızı temizlemeye ve korumaya yardımcı olur. Uyarır, sezgi bilinci yükseltir ve evrensel enerjiyle bağlantılıdır. Bu taş, bir dönüşüm taşıdır. Yansıma ve gerçek niyetleri gösterir, hormonları dengeleyebildiği düşünülür. Kan basıncını düşürür, göz ve beyin rahatsızlıklarına yardımcı olur. Kalbe iyi gelir.

Gül Kuvars

Gül Kuvars koşulsuz sevgi, affetme, sonsuz barış ve şefkat ve ilişkilerde uyum yaratır. Sevginin gerçek özünü öğretir ve kalbi arındırıp açabilir. Duygularımızı ifade etmemize izin verir. Stres ve gerginliği azaltır. Sevgiye duyarlılığı ifade etmemize ve kendimiz ile başkalarını karşılaştırmamıza izin verir. Derin bir içsel şifa verir. Öz sevgiyi, kendine güveni ve kendine değer vermeyi geliştirir. Sevgiyi hayatınıza çekmek ve mutlu sevgi ilişkileri sürdürmek için kullanılabilir. Kalp çakranız için iyidir. Kardiyovasküler sistemi güçlendirmeye yardımcı olur. Doğurganlık, göğüs ve solunum problemlerini azaltır.

Turkuaz

Turkuaz gerçek bir denge taşıdır. Uzun yıllardır takı olarak kullanılır. Enerji dengelemeye faydası dışında güzel görünür. Bu nedenle popüler bir takı taşıdır. Vücudun birçok bölgesinde etkilidir. Bağışıklık, sindirim, solunum, kas, iskelet ve dolaşım sistemini güçlendirmede etkilidir. Bu sistemleri etkileyen herhangi bir hastalığı gidermek için de yardımcı olarak kullanılabilir. Süptil enerji, bedeni ve meridyenleri güçlendirmeye yardımcı olur. Anksiyete ve panik atakların şiddetini azaltır. Çok empatik ve hassas olmayan kişileri empati ve hassaslığa teşvik eder. Bu taş bir güç ve cesaret taşıdır. İstikrar ve iç sakinliğin oluşmasında da etkilidir.

Bir Cevap Yazın