İçeriğe geç

Converter Nedir Ne İşe Yarar?

Saç boyalarının yanında gönderilen, üzerinde converter yazan saç açıcısına benzer bu ürün nedir ne işe yarar? Converter bir saç açıcısı mıdır? Gibi soruların cevabını bu yazımızda derledik.

Saç boyası ile birlikte gönderilen converter’ların yanında, nasıl kullanılacağına dair hiçbir kullanım kılavuzu gönderilmemektedir. İnsanlar bu sebeple converter’ın ne olduğunu bilmemektedir ve durum böyle olunca, converter’ı nasıl kullanacağını, ne işe yaradığını merak etmektedir.

converter

Converter Nasıl Kullanılır?

Converter kuru veya ıslak saça uygulanabilmektedir. Boya ile birlikte kullanılabilirken, tek başına da saçta tonlama yapmak için kullanılabilir.

Başta belirtmek gerekirse converter saç açıcıları ile karıştırılmamalıdır. Saç açıcısı ile converter aynı şeyler değildir. Saç açıcılarında amonyak bulunmaktadır fakat Converter, içeriğinde bulunan amonyak azaltıcı özellik sayesinde saça daha az zarar verir.

Amonyak nedir?

Saç açılmasında etkili olan amonyak, saça zarar veren güçlü bir kimyasaldır. Genel olarak saç açmak için kullanılan açıcılarda bulunur ve istenilen saç rengini elde etmek için kullanılır. Saç açma işlemi sırasında saç amonyak sebebi ile yıpranabilmektedir.

Converter ne için kullanılır?

Converter, kullanılan saç boyasının yanında istenilen tonu elde etmek için kullanılır. Kullanılan saç boyasının farklı tonlarını yakalamak isteyenler için bir alternatiftir. Eğer kişi istediği rengi elde edemiyorsa ve istediği rengi bulamıyorsa converter en büyük yardımcısı olacaktır. Ayrıca converter, saç boyasındaki amonyak seviyesini azaltır saçın yıpranmasını engeller. Kısaca, çoğumuzun saç açıcı sandığı converter aslında bir renk tonu eşitleyicisidir.

Converter, gri tonlamalı renklerden oluşur ve asıl uyguladığınız saç boyasını daha yumuşak bir hale getirir.

Neden converter kullanılmalı?

  • Saç boyalarında bulunan amonyak seviyesini azaltarak saçın daha az zarar görmesini sağlar.
  • İstenilen renk tonununu elde etmenize olanak tanır.
  • Solmuş saç renklerinde parlaklık sağlar.
  • Renk kalıcılığını arttırmaya yardımcı olur.
  • Kalıcı saç boyası ile birlikte kullanıldığında beyaz saçları yüzde elli kapatır.

Converter nasıl uygulanır?

Converter, kuru veya ıslak saça uygulanabilir. Kuru saça uygulandığında daha güzel sonuç verdiği talimatlarda yazmaktadır. Conveter sürerken kökten uçlara doğru uygulanması tavsiye edilir. 20-25 dakika boyunca beklettikten sonra, saçı şampuanlama işlemi yapılır

Bir Cevap Yazın