İçeriğe geç

Asla Sevgili Olunmaması Gereken Tipler

Sevgililik, iki kişi arasında olan ve birbirlerine karşı oluşan duygusal bir bağdır. Sevgili olmak, iki kişinin birbirini sevmesiyle oluşur ve devam eder. Sevgi ile başlayan bazı sevgililiklerde, bazen uyum sorunu yaşanabilir, tatsız olaylar oluşabilir. Sevgili seçimi yaparken ise olumsuz duygular yaşanmaması için karşılıklı iyi bir analiz yapılması gereklidir.

Bu yazımızda asla sevgili olunmaması gereken tipler’den bahsettik.

DUYGULARINDA KARARSIZ KİŞİLER

Bazı insanlar kimi sevdiğini veya birini sevip sevmediği konusunda emin olamayıp kalbinizi yorarlar. Ne istediğini bilmezler ve asla size sevdiğini de, sevmediğini de söyleyemezler. Böyle net olmayan bir kişiden hoşlanıyorsanız eğer bu sizi tamamıyla üzecek ve yoracaktır. Sevgililik başlamadan bitirilmesi gereken tipler arasında duyguları kararsız kişiler olmalıdır.

SÖYLEDİKLERİ İLE YAPTIKLARI BİR OLMAYAN KİŞİLER

Bu tarz kişiler biraz da yalan söylemeye meyilli oldukları için, size söyledikleri ile yaptıkları hep çelişir. Asla tutarlı davranmazlar. Siz o kişilerden bir beklenti içine girdiğinizde ise sizi bahaneleri ile oyalamaya çalışırlar. Bu tarz tutarsız kişiler sizin zamanınızı çalmaktan, sizi hayal kırıklığına uğratıp üzmekten başka bir şey yapmazlar.

BENCİL KİŞİLER

Bencil insanlar kendinden başkasını asla düşünmezler. Varsa yoksa öncelikleri kendileridir. Sizi dinlemezler hep kendilerini överler, kendi sorunlarından bahsederler. Sevgili olmak ise birbirini dinleyip anlayıp duygularını paylaşmaktır. Sevgililikte bencil biri varsa hayatınızdan hemen çıkarın onlar kendilerini sevmekten sizi sevmeye vakit bulamazlar.

GEÇMİŞ SORUNU OLAN KİŞİLER

Geçmişte yaşayan sürekli geçmişinden bahseden veya karşısındaki insanın geçmişini sorgulayan kişilerden uzak durun. Geçmişte yaşamıyoruz, sürekli geçmişe takılı kalmak insanı mutsuz etmekten başka bir şey yapmaz. Şu an ikinizsiniz ve eğer senin eski aşklarını kafasına takıyorsa sürekli dile getiriyorsa o ilişki hep öyle devam edemeyecektir. Yol yakınken ayrılın!

ETRAFA KÖTÜ ENERJİ YAYAN KİŞİLER

Sevgili olmak istediğiniz kişi her anlamda hep bardağın boş tarafından bakıyorsa, sizi hep olumsuz düşünceleri ile şişiriyorsa o kişi ile asla sevgili olmamalısınız. Hayatın güzel yönlerini göremeyen, sürekli mutsuzluk, negatif enerji yayan bir insanla mutlu olabileceğinizi düşünmüyorsunuz herhalde.

YARASINI SARMAK İSTEYEN KİŞİLER

Bu tarz kişiler niyetini az çok belli ederler. Sizi bir gün ararlar birlikte mutlu olursunuz eğlenirsiniz ertesi gün 3-5 gün aramazlar. Aradıklarında size eski sevgilisiyle güzel yaşadığı anılarından bahsederler sizden akıl almaya çalışırken aynı zamanda sizle de sevgili olmaya çalışıp vıcık vıcık bir ilişki yaşamak isterler. Asla sevgili olunmaması gereken tiplerdir bunlar.

SADECE ELDE ETME ARZUSU OLAN KİŞİLER

Elde etme arzusu olan kişilerde genelde özgüven problemi vardır. Özgüvenini kazanmak için karşı cinsi elde etmeye çalışırlar ve elde ettikten sonra tabiri caizse kullanırlar. Yanında sürekli gezdiği bir arkadaş çevreleri de vardır ve mesaj grubunda, sevgili olmaya çalıştığı kişiyle olan her mesajı veya özel anıyı arkadaşlarıyla paylaşan tiplerdir bunlar. Başlamadan bitirilmesi gereken ilişkidir.

Bir Cevap Yazın