İçeriğe geç

Arkadaşlık günü ne zaman kutlanır ?

Arkadaşlık günü, dünyaca kutlanan bir gündür. Dostluk günü olarakta adlandırılan arkadaşlık günü takvimde özel bir gün olarak yerini alıyor.

Eskilere dayanan dünya arkadaşlık ve dostluk günü önceleri nadir bilinirken ve tebrik kartları ve mektuplar ile kutlanırken şimdilerde sosyal medyanın yaygın kullanımından dolayı, günün önemi ve popülaritesi hızla artıyor.

Dünya arkadaşlık günü ne zaman ?

30 Temmuzda kutlanan arkadaşlık günü teknolojinin yaygın kullanımı, erişim kolaylığı sayesinde her geçen yıl daha da popüler oluyor.

2021 arkadaşlık günü – dostluk günü 30 Temmuz da Dünyaca kutlanmaktadır.

Dünya arkadaşlık günü nasıl kutlanır ?

Teknoloji sayesinde, dünyanın bir ucundaki arkadaşınıza güzel mesajlar atıp arkadaşlık gününü kutlayabilirsiniz. Bir uçak bileti ile uzun zamandır görmediğiniz ama kalbinizde o sıcacık sevgiyi gördüğünüz arkadaşınıza sürpriz yapabilirsiniz. Arkadaşlık gününü nasıl kutladığınız çokta önemli değil aslında. İster partiler yapın ister bir pasta ile dostlarınızla bu günü kutlayın. Önemli olan dostluk! Önemli olan dostunuzun o sıcacık sevgisini hissetmek!

Arkadaşlık günü hediyesi

Arkadaşınızın en sevdiği şeyleri düşünün. Bir makyaj malzemesi mi? Yoksa en sevdiği sanatçının konser bileti mi? Odaklanın. Ufacık bir çikolatadan bile mutlu olabilir. Arkadaşınıza hediye almak istiyorsanız onun seveceği, mutlu olacağı şeyleri düşünün. Sıradan parfüm, kolye, bileklik hediyeleri artık sıkıcı oldu. Ama arkadaşınla ikinize özel bir yastık yaptırabilirsin. Kafasını yastığa koyduğu an arkadaşlık bağınız kuvvetlenir belki. 🙂 Erkek dostuna işine yarayan bir tamir malzemesi bile alabilirsin. Kendi yaptığın özel, resimli bir not defteri de arkadaşlık hediyesi olarak güzel bir fikir olabilir.

Arkadaşlık günü tarihi

Dünyaca yaygın bir şekilde kutlanmaya başlanan bu özel gün 1919 yıllarına uzanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan arkadaşlık günü önerisiyle o zamanlarda arkadaşların birbiriyle değiş tokuş yaparak hediyeleşmesi gelenek olmuş ve günümüze özel bir gün olarak gelmiştir.

Dünya arkadaşlık günü desekte maalesef ki her ülke de aynı tarihte kutlanmıyor. Çoğu ülke de farklı tarihlerde kutlanırken, arkadaşlık günü 30 temmuz uluslararası bir kutlama olarak kabul ediliyor. Ayrıca en iyi arkadaşlık günü de farklı bir tarih olarak 8 Haziranda kutlanıyor.

Bir Erkeğe Doğum Gününde Ne Alınabilir adlı yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

Erkeklerin Hoşuna Gidecek Hediye Fikirleri adlı yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın