İçeriğe geç

Açıktan Okuyanlar Ankara Ego Öğrenci Kartı Çıkartabilir mi?

Açıköğretim Fakültesi Okuyanlar Öğrenci Kartı Çıkartabilir Mi?

Açıköğretim fakültesinde okuyanlar öğrenci kartı çıkartabilir mi sorusu çok merak edilen bir konudur. Şehirden şehire göre öğrenci ulaşım kartı farklılık gösterse de genellikle açıköğretim fakültesinde okuyan kişilerde öğrenci ulaşım kartı çıkartabilmektedir. Açıköğretim, örgün olmayan bir öğrenim yöntemidir. İsteyen çoğu kişi kolaylıkla açıköğretime yazılabilmektedir. Bununla ilgili eğer okumadıysanız Açıktan Üniversite Okumanın İki Yolu adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Açıköğretim okuyanlar öğrenci kartı çıkartabilir mi sorusunun cevabı bu yazımızdadır.

 

Ankarakart öğrenci ulaşım kartı çıkarttırmak için gerekli evraklar

 Ankara kart öğrenci ulaşım kartı çıkarttırmak için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir,

  • 1 adet fotoğraf
  • E devletten çıkartılmış öğrenci belgesi
  • 11 TL kart çıkarttırma ücreti

 

2022 Öğrenci kartı çıkarttırma ücreti ne kadar

Ankara öğrenci ulaşım kartı çıkarttırma ücreti 2022 yılı itibari ile 11 TL olarak güncellenmiştir.

 

Açıköğretim Okuyan Ego Öğrenci Kartı Çıkartabilir mi?

Açıköğretim fakültesinde okuyan öğrenciler için önceleri öğrenci ulaşım kartı çıkarılamıyordu fakat yeni düzenleme ile artık Açıköğretim okuyan öğrencilerde Ankara öğrenci kartı çıkartabiliyor.

Ankarakart Öğrenci Vize İşlemleri

Ankara ego öğrenci kartı ekim ayına kadar geçerli bir vizeye sahiptir. Eğer öğrenciliğiniz bitmediyse, vizenizin süresi dolduğunda herhangi bir mini banko veya smart bankolardan kolayca vize işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Eğer öğrencilik hakkınız bitti ise ve yeni bir öğrenime başladıysanız, bunun için tekrar aktif öğrenim gördüğünüz onaylı öğrenci belgesiniz ile başvuru yapmalısınız. Başvuru yapmaz iseniz kartınız tam bilet basmaya devam edecektir.

 

Ankara Ego Öğrenci Kartı Vizesi Nasıl Yaptırılır

Metro ve tren istasyonlarında bulunan mini banko veya smart bankoya öğrenci ulaşım kartınızı yerleştirdikten sonra ekranda gözüken vize kısmına dokunarak kolay bir şekilde ulaşım kartınızı vizeletebilirsiniz.

 

Ego Öğrenci ücreti ve aktarma süresi ne kadar

1,75 olan ego ulaşım kartı 2022 yılı ocak ayı itibari ile 2.50 TL’ye yükseldi. Aktarma ücreti 1.25 TL olan ego öğrenci ulaşım kartında 2 aktarma hakkı bulunmaktadır. Aktarma süresi ise 75 dakikadır.

Ego Öğrenci Kartı Tam Basıyor

Ego Öğrenci kartının vizesi dolduğundan dolayı bilet tam basar. Metro ve tren istasyonlarında bulunan smart ve mini banko ile kolayca vizenizi yenileyebilirsiniz. Öğrenim gördüğünüz üniversiteden mezun olduysanız da kartınız tam basacaktır.

Eğer farklı bir üniversitede tekrar öğrenim görmeye başlarsanız eğer kart işlem merkezine onaylı öğrenci belgeniz ve ego kartınız ile giderek kolayca tekrar vize işleni yaptırabilirsiniz

 

 

 

Bir Cevap Yazın